جراحی سینه

جراحی سینه

جراحی سینه یکی از جراحی های رایج در بین بانوان میباشد .امروزه تناسب اندام و زیبایی یکی از فاکتورهای زیبایی در بین افراد می باشد. به همین جهت انجام انواع جراحی سینه و پلاستیک در بین مردم رواج پیدا کرده است .

یکی از این جراحی های زیبایی ، جراحی سینه می باشد. این جراحی هم در بین مردان و هم در بین زنان برای تغییر شکل سینه انجام می شود. مردان برای کوچک کردن سینه و زنان برای بزرگ کردن سینه ی خود و تغییر موقعیت سینه از جراحی سینه استفاده می کنند.زنان برای انجام این جراحی باید به جراح زیبایی زنان میتوانند  مراجعه نمایند .

چرا جراحی سینه انجام می‌شود؟

امروزه برای اعضای مختلف بدن جراحی زیبایی انجام میشود. در واقع از کشیدن ابرو گرفته تا انجام جراحی زیبایی شست پا در سیطره جراحی پلاستیک قرار دارد. ولی برای خانم‌ها، شکل و فرم سینه اهمیت بسیاری دارد ( جراحی سینه )، سینه علاوه بر آنکه در تناسب اندام و تنه نقش موثری دارد مهم‌ترین نشانه زنانگی قابل مشاهده یک خانم میباشد .

در واقع از جهت روان شناختی سینه مظهر باروری و همچنین زیبایی یک زن شناخته می‌شود. به همین جهت برای زیبایی و تناسب سایز سینه با دیگر اعضای بدن از جراحی سینه استفاده میشود . بزرگی سینه‌ها یکی از مشکلاتی است که مراجعه کننده‌های زیادی دارد.

درواقع بزرگ شدن سینه که در نوجوانی اتفاق می افتد ، معمولا همراه با چاقی نیست و علت آن، حساس بودن بافت سینه به هورمون‌های جنسی است. بزرگی سینه موجب خجالت، گوشه‌گیری کاهش اعتماد به نفس و کاهش فعالیت‌های اجتماعی ورزشی نوجوانان خواهد شد.به همین دلیل به جراحی سینه روی می آورند .

به صورت کلی، در افرادی که با شکایت بزرگی سینه مراجعه می‌کنند، تنها درمان آن استفاده از جراحی سینه میباشد و روش‌های درمانی و دارویی  تاثیری نداشته یا به دلیل ایجاد عوارض مختلف توصیه نمی‌شوند.

زیبایی سینه ها در داشتن اندامی زیبا و متناسب از اهمیت ویژه ای رو به روست .

بین بانوان متقاضیان جراحی سینه بیشتر است و می تواند درمان مناسبی برای بانوانی باشد که دارای سینه های کم حجم یا افتاده و بزرگ هستند.

متقاضیان جراحی سینه با سوالاتی مانند سوالات زیر رو به رو هستند :

جراحی سینه چگون انجام میشود؟

بهترین جراح سینه چه کسی است ؟

جراح سینه باید دارای چه ویژگی هایی باشد  ؟

متقاضیان می توانند با مراجعه حضوری به مطب جراح فوق تخصص پلاستیک و دیدن بیمارانی که جراحی سینه قبلا انجام داده اند از میزان رضایتمندی افراد آگاه شوند .

جراح سینه باید سلامت فرد را  اولویت کار خود قرار دهد و هدف فرد را از انجام جراحی سینه بررسی کند  و با توجه به تخصص و مهارت خود در روش های مدرن پزشکی به درمان و جراحی سینه بیمار بپردازد.

جراح سینه این توانایی را دارد  که با انجام روش های متفاوت فرم دهی و زیباسازی،سینه را متناسب با بدن هر شخص ایجاد نماید.

جراح سینه فرد را از اقدامات پیش از جراحی سینه و مراقبت های پس از جراحی سینه آگاه خواهد کرد.

بهترین جراح سینه ، شخصی است که بعد از گذراندن دوره جراحی عمومی ، دوره ی فوق تخصص پلاستیک را گذرانده باشد و دارای تخصص و مدرک معتبر از مراکز دانشگاهی معتبر بوده و مهارت کافی و تجربه و با رضایت مندی بالا در زمینه جراحی های زیبایی و پلاستیک را باشد.امروزه متقاضیان جراحی سینه به دلایل مختلف رو به افزایش میباشد .انتخاب جراح سینه خوب از اهمیت بسزایی برخوردار است به این علت ، مرحله اول ، اساسی و تاثیر گذار در داشتن نتایج مطلوب خواهد بود.

به افراد زیر پیشنهاد می‌شود جراحی سینه را انجام ندهند:

– جراحی سینه بری افردی که  دارای سینه هایی که اندازه ی خوبی دارد مناسب نیست  .
-جراحی سینه برای افرادی که به خاطر مشکلات روحی و یا خانوادگی می‌خواهند جراحی سینه انجام دهند مناسب نمیباشد .
– جراحی سینه برای افرادی که به اصرار فرد دیگری (همسر ، دوست و…) می‌خواهند جراحی سینه انجام دهند مناسب نسیت .

 

انواع جراحی سینه

جراحی بزرگ کردن سینه : این نوع از جراحی سینه برای بزرگ کردن سینه فرد به کار میرود .

جراحی کوچک کردن سینه : این جراحی سینه مناسب افرادی است که به دلیل بزرگی بیش از اندازه ی سینه ها باعث بروز مسائلی مانند :درد در قفسه سینه شده اند که با انجام جراحی کوچک کردن سینه می توانند سینه هایی با اندازه  و حجم متناسب با چهارچوب بدن خود داشته باشند.

جراحی بازسازی سینه : این نوع از جراحی سینه برای گروهی از افرادی که برای درمان سرطان بخش یا بافت کامل سینه خود را از دست داده اند، انجام می شود.

 

http://avatarahan.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *