جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی: بینی گوشتی در قسمت پایینی اش دارای پوست ضخیم و چربی و در قسمت جلویی دارای غضروف پهن و بزرگ می باشد. و غضروف های بزرگی هم در قسمت پایینی کناری بینی دارد.

 

جراحی بینی گوشتی

به اعتقاد خیلی‌ها نتیجه جراحی بینی گوشتی به صلاح نیست و نتیجه رضایت بخشی ندارد. این امر مربوط به گذشته می‌شود که با تکنیک‌های قدیمی انجام می‌شد و نمی‌شد کار زیادی برای غضروف‌های نازک و پوست ضخیم انجام داد. اما تکنیک‌های امروزی کیفیت جراحی بینی گوشتی را  بالابرده است و می‌توان از این نوع جراحی بینی هم نتایج رضایت بخشی گرفت.

 

 

ویژگی بینی گوشتی

بینی‌های گوشتی که پوست ضخیم و چربی زیادی دارد ،ضخامت‌های مختلفی دارند .درست است که تشخیص بینی استخوانی و گوشتی کار آسانی است اما اگر قصد عمل بینی دارید این تشخیص را به عهده پزشک جراح بسپارید چرا که فقط پزشک می‌تواند نوع ضخامت پوست بینی شما را تشخیص دهد. پزشک برای این تشخیص پره‌های بینی را لمس می‌کند و از سوراخ‌های بینی عکس می‌گیرد و سپس به بیمار می‌گوید که چه  نوع عملی جراحی بینی باید انجام دهد.

زیبایی ضخامت پوست بینی را از پره‌های بینی تشخیص می‌دهند و با لمس کردن پره‌های بینی و یا گرفتن عکس از سوراخ‌های بینی ، نوع بینی و تغییرات ایجادشده در آن را تشخیص می‌دهند. یک جراح ماهر و باتجربه وقتی‌ که بینی بیمار را معاینه می‌کند و اسکلت‌بندی او را ارزیابی می‌کند، می‌تواند به‌ خوبی حدس بزند که نتیجه جراحی چگونه خواهد بود و به بیمار بگوید تا بیمار بتواند تصمیمات لازم را بگیرد.

 

 

 پوست ضخیم درجراحی بینی گوشتی

پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در بینی‌ گوشتی، خطوط تیز و زاویه‌ زیر یک پوشش ضخیم پنهان‌ شده‌اند و نمی‌شود به‌ راحتی آن را مشاهده کرد. اما جراح قادر است  بافت چربی که در زیر پوست قرار دارد را با دقت زیادی خارج کند.

 پوست نازک در جراحی بینی گوشتی

دارا  بودن از پوست نازک و ضخیم در بینی هرکدام مزایا و معایبی دارند. مثلاً پوست نازک بینی سریع‌تر بهبود می‌یابد اما عیبی که دارد این است که گاهی به علت نازکی زیاد ممکن است مشخصات بینی و حتی ایرادهای کوچک هم دیده شود .برای برطرف کردن نازکی بیش‌ از حد پوست بینی جراح یک‌ لایه پوشاننده نازک روی پوست بینی می‌گذارد تا بینی صاف‌ تر شود

دیدگاهتان را بنویسید